Bhringraj to jeden z popularniejszych, indyjskich olejków do włosów. Opracowany zgodnie z zasadami starożytnej medycyny hinduskiej i z wykorzystaniem ajurwedyjskich, naturalnych składników olej do włosów Bhringraj posiada wiele właściwości pielęgnacyjnych, odżywczych, a nawet leczniczych. W czym kryje się sekret oleju Bhringraj?
Magiczna, indyjska receptura
Najważniejszym wyznacznikiem jakości produktu kosmetycznego jest jego skład. W przypadku olejku do włosów Bhringraj znajdziemy aż 19 naturalnych olejków roślinnych i ekstraktów z ziół, których działanie jest kluczowe. Przedstawiamy najważniejsze pozycje z bogatej mieszanki ziół, które są sekretem olejku do włosów Bhringraj
Olej Bhringraj – pozyskany z indyjskiej rośliny Eclipta Alba (nazywanej, nie bez przyczyny, „władcą włosów”) olej jest bazą kosmetyku; odpowiada za stymulowanie wzrostu włosów, zapobieganie przedwczesnym oznakom starzenia (łysienie, siwienie) oraz regenerowanie uszkodzonych różnymi czynnikami pasm.
Olej kokosowy – zapewnia prawidłowe nawilżenie, pielęgnację i odbudowę włosów, a dodatkowo wspiera w walce z łupieżem i wieloma problemami skóry.
Olej Amla – indyjski olejek naturalny pozyskiwany z owoców rośliny o tej samej nazwie, którego działa to głównie wzmocnienie cebulek przekładające się na przeciwdziałanie wypadaniu włosów.
Olej Brahmi – trzeci z roślinnych olejów z rejonów Indii to olej z rośliny brahmi, która wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, a więc łagodzi podrażnienia skóry.
Wyciąg z drzewa sandałowego – drzewo sandałowe to roślina, która ma za zadanie pielęgnować włosy i działać antyseptycznie na skórę głowy.
Henna naturalna – ten składnik olejku to nic innego jak roślinny barwnik stosowany np. do farbowania włosów, który delikatnie przyciemnia włosy.
Mięta pieprzowa – wydawać mogłoby się, że mięta pieprzowa niezbyt pasuje do stosowania na włosy, a jednak w tym olejku ma działać odświeżająco i odkażająco.
Ekstrakt z Bawchi – wyciąg z bliskowschodniego ziela, które stosuje się w leczeniu bielactwa; zawartość olejku eterycznego sprawia, że skóra i mieszki włosowe zostają pobudzone do pracy.
Wyciąg z kozieradki – wykazuje działanie hamujące wypadanie włosów.
Ekstrakt z cynamonowca kamforowego – działa antyseptycznie i stymulująco.
Ghodowaj – zioło stosowane w leczeniu wielu chorób skórnych.
Kapoorkachli – roślina o działaniu pobudzającym pracę komórek włosów.