Ajuwerdyjski olejek do włosów Bhringraj

Bhringraj to jeden z popularniejszych, indyjskich olejków do włosów. Opracowany zgodnie z zasadami starożytnej medycyny hinduskiej i z wykorzystaniem ajurwedyjskich, naturalnych składników olej do włosów Bhringraj posiada wiele właściwości pielęgnacyjnych, odżywczych, a nawet leczniczych. W czym kryje się sekret oleju Bhringraj?

bhringraj.jpg

Magiczna, indyjska receptura

Najważniejszym wyznacznikiem jakości produktu kosmetycznego jest jego skład. W przypadku olejku do włosów Bhringraj znajdziemy aż 19 naturalnych olejków roślinnych i ekstraktów z ziół, których działanie jest kluczowe. Przedstawiamy najważniejsze pozycje z bogatej mieszanki ziół, które są sekretem olejku do włosów Bhringraj

Olej Bhringraj – pozyskany z indyjskiej rośliny Eclipta Alba (nazywanej, nie bez przyczyny, „władcą włosów”) olej jest bazą kosmetyku; odpowiada za stymulowanie wzrostu włosów, zapobieganie przedwczesnym oznakom starzenia (łysienie, siwienie) oraz regenerowanie uszkodzonych różnymi czynnikami pasm.

Olej kokosowy – zapewnia prawidłowe nawilżenie, pielęgnację i odbudowę włosów, a dodatkowo wspiera w walce z łupieżem i wieloma problemami skóry.

Olej Amla – indyjski olejek naturalny pozyskiwany z owoców rośliny o tej samej nazwie, którego działa to głównie wzmocnienie cebulek przekładające się na przeciwdziałanie wypadaniu włosów.

Olej Brahmi – trzeci z roślinnych olejów z rejonów Indii to olej z rośliny brahmi, która wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, a więc łagodzi podrażnienia skóry.

Wyciąg z drzewa sandałowego – drzewo sandałowe to roślina, która ma za zadanie pielęgnować włosy i działać antyseptycznie na skórę głowy.

Henna naturalna – ten składnik olejku to nic innego jak roślinny barwnik stosowany np. do farbowania włosów, który delikatnie przyciemnia włosy.

Mięta pieprzowa – wydawać mogłoby się, że mięta pieprzowa niezbyt pasuje do stosowania na włosy, a jednak w tym olejku ma działać odświeżająco i odkażająco.

Ekstrakt z Bawchi – wyciąg z bliskowschodniego ziela, które stosuje się w leczeniu bielactwa; zawartość olejku eterycznego sprawia, że skóra i mieszki włosowe zostają pobudzone do pracy.

Wyciąg z kozieradki – wykazuje działanie hamujące wypadanie włosów.

Ekstrakt z cynamonowca kamforowego – działa antyseptycznie i stymulująco.

Ghodowaj – zioło stosowane w leczeniu wielu chorób skórnych.

Kapoorkachli – roślina o działaniu pobudzającym pracę komórek włosów.